hand

Trwałość

Wełna nie osiada i nie kurczy się, dzięki czemu na budynku nie powstają mostki termiczne, jak w przypadku innych materiałów izolacyjnych. Produkty z wełny mineralnej, dzięki swej trwałości, zachowują swoje właściwości izolacyjne przez cały okres użytkowania, gwarantując tym samym zwiększoną pasywną ochronę przeciwpożarową budynku. Dzięki swym właściwościom wełna mineralna zmniejsza ryzyko zatrzymywania wilgoci w budynku, a przez to rozwoju pleśni i grzybów, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.


 

Jakość nie do podrobienia

Jakość wełny mineralnej gwarantują firmy MIWO obecne w Polsce od ponad 20 lat. Doświadczone światowe firmy z zapleczem badawczym, długo obecne na rynku materiałów izolacyjnych zapewniają jakość, która trwale i na stałe łączy ochronę cieplną z ogniową oraz akustyczną. Wieloletnie doświadczenie producentów wełny mineralnej, prowadzenie badań technicznych i inwestowanie w innowacyjne fabryki w Polsce, pozwala na oferowanie na polskim rynku budowlanym wyrobów z wełny mineralnej, szklanej i skalnej, na najwyższym światowym poziomie, dostępnych dla szerokiego grona inwestorów. Na fabrycznie wyprodukowanych wyrobach z wełny mineralnej, szklanej i skalnej, tj. płyt, mat, przeznaczonych do izolacji w budownictwie umieszczony jest kod wyrobu, który wskazuje jednoznacznie, które parametry, spośród znajdujących się w normie PN EN 13162, jako istotne dla określonego zastosowania, są zadeklarowane i gwarantowane przez producenta i na jakim poziomie.

 

Badanie na temat trwałości wełny mineralnej zostało przeprowadzone przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Materiałów Izolacyjnych (EURIMA). Badanie  potwierdziło, że właściwości cieplne wełny mineralnej nie ulegają pogorszeniu w czasie, a konstrukcje, gdzie zastosowano wełnę, zachowują wymagane parametry nawet po 50 latach używania, o ile ocieplenie jest zainstalowane zgodnie z instrukcją producenta.

Do pobrania materiały przygotowane przez EURIMA (wer. ang.) – TUTAJ
Ulotka przetłumaczona na język polski – TUTAJ