pig

Komfort termiczny i efektywność energetyczna

Komfort cieplny to podstawa w naszym domu i bezsprzecznie zależy on od wyboru dobrej izolacji. Izolacje z wełny mineralnej zapewniają optymalne właściwości cieplne przy zachowaniu parametrów mechanicznych oraz stabilności i sztywności materiału. Jest to istotne dla trwałości i skuteczności ocieplenia. Co ważne, budynek ocieplony naturalnymi materiałami stwarza przyjazną dla samopoczucia oraz zdrowia wilgotność powietrza, zapewniając niezbędne domownikom ciepło.

Dobra izolacja przyczynia się również do efektywności energetycznej budynku, czyli zmniejszenia zużycia energii potrzebnej do jego komfortowego użytkowania. Najwięcej energii, a co za tym idzie – naszych pieniędzy, pochłaniają budynki. Ponad 40 procent wykorzystywanej w Polsce energii przypada właśnie na budynki. Z tego aż 34 procent zużywa się w budynkach mieszkalnych. Największe straty energii spowodowane są niewłaściwą izolacją termiczną dachu, podłóg, ścian oraz okien. Prawie 60 procent energii ucieka właśnie przez nieprawidłowo zaizolowany dach i ściany zewnętrzne.

Aby tego uniknąć, należy już na etapie projektu i budowy zadbać o odpowiedni system izolacji, najlepszej jakości materiały oraz ich profesjonalny montaż. Odpowiednio ocieplony budynek pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło w zimie przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na chłód w okresie letnim, a przez to podnosi poziom efektywności energetycznej, uzyskując wyższą klasę energetyczną.

Budujmy domy energooszczędne. Zwiększając grubość izolacji, tracimy znacznie mniej ciepła. Dzięki temu oszczędzamy energię potrzebną do ogrzewania budynku. Koszty budowy zwiększają się przy tym nieznacznie – zaledwie o kilka procent.

A co ze starymi domami? Właściwe docieplenie starego domu może zaoszczędzić nawet połowę kosztów ogrzewania. Dzięki termomodernizacji zmieni się komfort termiczny, ponieważ przestaniemy odczuwać wrażenie chłodu, temperatura wewnątrz budynku będzie stabilna i łatwo dostosujemy ją do naszych oczekiwań, nie płacąc przy tym ogromnych rachunków za ogrzewanie.